Minik dostlarımızın sağlığının bir parçası olan kedi – köpek traş ve banyo hizmetleri, MediVet Veteriner Kliniği bünyesindeki Pet Kuaför odalarında, anlaşmalı Profesyonel Pet Kuaförlerimiz tarafından verilir.

Bu noktada MediVet Veteriner Kliniği olarak bizlere düşen görev, güzellik bakımlarının perde arkasındaki “hijyen yönetimi” dir.

Kendilerine özel dizayn edilmiş yıkama küvetleri, antibakteriyel özellikte fayans ile kaplanmıştır ve her kullanım sonrası dezenfekte edilir.

Minik dostunuzun traşı esnasında kullanılacak malzemelerin kaliteli olması, traşın görünen başarısının yanında sağlığı, mutfak arkasındaki başarısını da beraberinde getirir. Traş esnasında oluşabilecek istenmeyen kesik ve çiziklerin minimuma indirilmesi sağlanır. Aynı zamanda sık karşılaşılan “Traş Alopesi” si olarak isimlendirilen, traş sonrası bölgesel tüylerin uzamamaması veya bölgesel kıl dökülmelerinin önüne geçilir.

Traş esnasında kullanılacak bütün malzemeler, her traş sonrasında, operasyon aletlerinin sterilizasyonunuda kullanılan yöntemler uygulanarak dezenfekte edilir. Bu şekilde bir hayvandan başka bir hayvana kan veya deri yoluyla geçebilecek hastalıklar önlenir, “Traş sonrası mantar” hastalıklarının görülme riski, mikroplarla beraber yok edilir.

MediVet Veteriner Kliniğine Traş-Banyo hizmeti almak için getirilen minik dostlarımızı, özellikle banyo uygulaması sonrasında bir süre kendileri için özel olarak hazırlanan kafes veya odalarımızda misafir etmek tercihimizdir. Özellikle banyo uygulaması sonrasında hangi kurutma yöntemi kullanılırsa kullanılsın, sık tüy yapısının bir anda tamamen kuruması mümkün değildir. Dolayısıyla, ani hava akımlarına maruz kalmaları bağışıklık sistemini tehtid ederek, normal şartlarda vücudun savaşabileceği mikroplardan kaynaklanan hastalıklara yol açabilir.

Sizlere daha iyi hizmet verilebilmesi adına, SERVİS TALEPLERİNİZİ ÖNCEDEN BİLDİRMENİZİ rica ederiz.

Minik Dostlarımızın Sağlığı bizim için Her Koşulda Önemlidir…