Check-Up, hastalıkların belirtileri ortaya çıkmadan önlem almak üzere çeşitli ve bireysel programlar ile önerilir. Bu programların temel amacı, henüz hastalık gözle görünür duruma gelmeden tespit edip edilmesidir. Bu sayede saptanacak bir rahatsızlık;

Henüz tedavi aşamasına gelmemiş ise, belirli aralıklarda yapılacak rutin kontrollerle başladığı ilk an saptanıp, mümkün olan en erken zamanda tedavisi başlatılıp ilerleyiciliği durdurulabilir, hatta tamamen yok edilebilir.

İlk Hastalık Belirtileri Kanda Başlar…

Dışarıdan herhangi bir belirti olmadan yalnızca kanda saptanan rahatsızlıklar gerçek “erken teşhis edilmiş” hastalıklardır. Hastalığın çeşidine bağlı, yüzde yüz tedavi şansı olmasa bile, ilerleyiciliği yavaşlatılabilir/durdurulabilir.

Neden Check-Up?

Minik dostunuzda gözle görülür bir değişiklik fark ettiğiniz ilk anda gerekli tetkikler yapılıp, check-up gerçekleştirildiğinde, hasarlanan sistemler bazında tedaviye başlandığındaki iyileşme süreniz, ikinci güne bıraktığınız durumdakinin neredeyse yarısı kadardır. Çünkü bir kere akut olarak hasarlanmaya başlayan sistem kendisinin yanında, hızla, temelde mevcut hastalıkla alakasız diğer sistemleri hasara uğratmaya başlar. Dolayısıyla, veteriner hekiminize ne kadar erken ulaşırsanız, iyileşme süreniz o denli kısa olacaktır. Bu da minik dostunuzun daha az ızdırap çekmesi, daha çabuk iyileşmesi, daha az tedavi alması ve sonunda daha düşük maliyet demektir.

Kedi ve Köpeğinize Özel Check-Up Programları

MediVet Veteriner Kliniği’nde, minik dostunuzun bireysel durumuna göre check-up programları geliştirilir.

  • Tür, Irk,
  • Yaş,
  • Beslenme şekli,
  • Vücut kondisyonu,
  • Varsa daha önce geçirilen hastalıklar,
  • Günlük egzersiz bilgileri, aktivite çeşitleri gibi bilgiler ışığında ilk etapta gerekli olan yol gösterici parametreler belirlenir.

Sonrasında eğer gerekli ise, normalinden sapan veya şüphelenilen bir durum var ise, ek testler uygulanarak teşhise gidilir. Bu aşamalı gidiş programının temel amacı, gereksiz olan parametreler baştan elendiğinden, size maliyet açısından minimum yük getirmesini sağlamaktır.

Unutmayın, Tedavisi Mümkün Olmayan Birçok Hastalıkta Gelen Mucizeler Erken Teşhis İle Gelir…  Tüm sağlık hizmetlerimizi öğrenmek için Klinik Hizmetleri sayfamızı ziyaret ediniz.